Tento článek byl sdílen z jiného webu. Originál si můžete přečíst zde.

Milí přátelé, JDU DO TOHO! V letošních volbách do Evropského parlamentu se budu za Piráty ucházet z čestného 28. místa o mandát europoslance. Moc si vážím toho, že můžu být součástí komunity lidí, kteří se nebojí jít v ožehavých tématech proti proudu a řeší výzvy, které dnešní turbulentní doba přináší.

Jaká témata jsou pro mě zásadní?

Ochrana životního prostředí a krajiny – Její smysl vidím hlavně v tom, abychom my (ale i příroda okolo nás) žili ve zdravém prostředí bez jedovatého vzduchu, chemicky znetvořených potravin a zničené krajiny. Důležité je uvědomění, bez čeho se v životě obejdeme a co je již nadbytečný luxus. Věci, domy i krajina se dají oživovat a obnovovat, nikoliv jen jednorázově použít a vyměnit za nové. Věřím, že příroda si cestu vždycky najde.

Transformace regionů – Peníze na transformaci strukturálně postižených regionů včetně Sokolovska, kde celý život žiji, nesmí směřovat do rukou uhlobaronům, kteří se na destrukci naší krajiny podíleli, či na nesmyslné vylobbované projekty, ale na opravdu sociálně citlivou přeměnu našich regionů skrze malé a střední podniky, místní spolky a další organizace, které reálně rozvíjejí kvalitu životu u nás.

Evropa jako kulturní prostor – Jako člověk pohybující se v oblastech živé i neživé kultury cítím, že to hlavní, co Evropu spojuje, je její svébytný a všemi cestami propojený kulturní kvas napříč politickými hranicemi. Neuvěřitelná historie a tradice předávané z generace na generaci říznuté (post)modernou vytváří hlubší jednotu v neuvěřitelné rozmanitosti našeho zdánlivě malého subkontinentu. Vykašlal bych se na sledování růstu HDP, spíše bych se snažil o to, aby člověk a tím pádem i kultura ve všech svých podobách měla důstojnost a svobodu, jakou si zaslouží.

A co bych vyzdvihnul u našich čelních kandidátů?

Náš lídr Marcel Kolaja roky aktivně bojuje proti šmírování lidí. Markéta Gregorová brání lidská práva v autoritářských režimech v našem okolí. Zuzka Klusová se zastává veřejnosti proti zájmům developerů na Karvinsku, Mikuláš Peksa zase upozorňuje na zneužívání evropských dotací agrobarony. Na kandidátce jsou i mnozí další, zmínit mohu např. neurochirurga a člena spolku Mladí lékaři Alberta Štěrbu, botaničku a radní Středočeského kraje Janu Skopalíkovou, radní kraje Vysočina pro sociální a rodinnou politiku Janu Holomčík Leitnerovou, porodní asistentku Veroniku Hažlinskou, historika a venkovského učitele Filipa Jirouška, novinářku a ekoložku Martu Martinovou, ale i mnohé další.

Kampaň do evropských voleb bude v našem Karlovarském kraji pestrá. Máme připravenou spoustu akcí a setkání na různých místech po celém kraji včetně mého domovského Lokte. Sledujte mou stránku či stránku Pirátů Karlovarského kraje, abyste byli v obraze, co aktuálního se chystá. Vše k evropským volbám pak najdete na https://eurovolby.pirati.cz

Tak bouři voleb vstříc!

Vítězslav Adamec